کنترل کیفیت

مازند قوطی
مازند قوطی
مازند قوطی

مازند قوطی
مازند قوطی
مازند قوطی
مازند قوطی
مازند قوطی

نمونه هایی از تجهیزات آزمایشگاه کنترل کیفیت مازند قوطی

گیج اندازه گیری فلنج قوطی(Flange Width Gauge)

این دستگاه جهت اندازه گیری سریع و دقیق اندازه فلنج لبه قوطی طراحی گردیده است. اندازه فلنج لبه قوطی یکی از پارامترهای اساسی در شکل گیری قلاب بدنه می باشد .مجهز به سیستم اندازه گیری دیجیتال با دقت ۰٫۰۱ میلیمتر؛ کارایی بسیار ساده جهت اندازه گیری فلنج بیرونی.

دستگاه اندازه گیری عمق بید قوطی فلزی (Bead Depth Gauge)

این دستگاه به منظور اندازه‌گیری عمق بید بر روی بدنه قوطی فلزی طراحی شده است. سیستم دستگاه دیجیتالی بوده و به راحتی عمق بید را اندازه‌گیری می نماید.

پروژکتور دوخت مضاعف قوطی (Double Seam Projector)

عمل دوخت و درب بندي در صنايع قوطي سازي و کنسروسازي از مهم ترين مراحل ساخت و توليد مي باشد که اگر به نحوه صحيح انجام نگيرد، مي تواند اثرات نامطلوبي بر روي محصولات بگذارد. دستگاه پروژکتور دوخت قوطی فلزی وسیله ای دقیق  برای اندازه گیری و کنترل فاکتورهای دوخت مضاعف قوطی فلزی می باشد که مطابق با استانداردهای ملی به شماره های۱۸۸۱و۲۳۲۷ طراحی و ساخته شده است. اساس کار بر مبنای ایجاد برش عرضی در دوخت و بزرگنمائی مقطع برش و اندازه گیری فاکتورهای دوخت بر روی تصویر ایجاد شده می باشد. سپس اندازه گیری پارامترهای دوخت و ذخیره آنها و همچنین ذخیره تصویر دوخت توسط سیستم ویدئویی خاص و  نرم افزار اختصاصی سیستم انجام می شود. دستگاه پروژکتور دوخت مورد استفاده در آزمایشگاه مازندقوطی دارای امتياز هاي جديد ازجمله قابلیت گزارش گیری های گوناگون در هر مرحله به همراه جدول و منحنی پارامترها و‌ نمودارهاي مجزا و قابل استفاده به ازاي هر هد(سايت) مي باشد. همچنين در نرم افزار این دستگاه، بصورت پكيج كامل و يكجا،‌ بخشي در نظر گرفته شده كه در آن تستهاي شيميايي مطرح در استاندارد 2509 نيز قابل درج و ثبت مي باشد كه مربوط به پوشش های شیمیائی همگن از پلیمرهای مختلف پودری، چند لایی، سیال… بر روی سطح داخلی و یا خارجی ورق فلزی می باشد كه براي حفاظت ورق فلزی از خوردگی بر روی سطوح داخلی تحت شرایط دما و زمان مشخص نشانده می شود. بدينگونه كه كليه مباحث مربوط به تست هاي مقاومت لاك و رنگ، استريليزاسيون و پاستوريزاسيون پس از انجام تست اتوكلاو و تست جوشان، بند به بند بر اساس محصول، سايز محصول، تاريخ توليد و نوع لاك، قابليت ثبت دارد. نهايتا مي توان پرينت هاي جامعي از گزارش هاي مجزا تهيه كرد و بهمراه تست هاي مربوط به فاكتورهاي درب بندي در بخش اول،‌ ثبت و مستند نمود و يا به مشتري ارسال كرد.