مازند قوطی

.
دوشنبه 29 بهمن 1397.
تاریخ شمسی :
الإثنين 13 جماد ثاني 1440.
تاریخ قمری :
Feb 18 2019.
تاریخ میلادی :

افزایش ۱۷ درصدی صادرات آبزیان ایران، همزمان با کریسمس/ کاهش قدرت خرید اروپا و تغییر فرآیند تقاضا به سمت جنوب شرق آسیا

از مجموع ۱۹۰ میلیون تن تولید جهانی آبزیان، حدود یک میلیون تن آن که معادل نیم درصد است، به ایران تعلق دارد که در سال جاری با کاهش روبه‌رو نبوده و همچنان وجود دارد.

دبیرکل اتحادیه صادرکنندگان آبزیان ایران امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا از رشد ۱۷ درصدی صادرات آبزیان در مقایسه با ایام ژانویه سال گذشته خبر داد و گفت: قبل از ایام کریسمس شاهد صادرات مناسبی در محصولات آبزی به کشورهای مختلف بودیم که این رقم در سال جاری از رشد حدود ۱۷ درصدی برخوردار است. مطابق آمار هشت‌ماهه، امسال ارزش صادرات آبزیان ۱۶۱ میلیون دلار برآورد شده است که ۵۸ هزار تن آن مربوط به ماهیان غیرمأکول، ۲۵ میلیون تن مربوط به میگو، ۲۵ میلیون تن کپورماهیان و مابقی را ماهیان تجاری مأکولی تشکیل می‌دهند که به کشورهای حاشیه خلیج فارس و کشورهای عربی صادر شده است. ایران در تولید خاویار پرورشی نیز از رشد مناسبی برخوردار بوده است؛ به‌گونه‌ای که در سال گذشته یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن خاویار پرورشی صادر شد.

کاهش قدرت خرید اروپاییان، یکی از عوامل کندی رشد تولید آبزیان در جهان

خدایی درباره رشد آرام تولید آبزیان در سال ۲۰۱۵ میلادی ادامه داد: شاید کاهش قدرت خرید مردم و به‌دنبال آن کاهش تقاضا باعث شده است که تولید و عرضه آبزیان در بازارهای جهانی از رشد کندی برخوردار باشد. از مجموع ۱۹۰ میلیون تن تولید جهانی، یک میلیون تن یعنی حدود نیم درصد از این بازار سهم تولیدی آبزیان ایرانی تشکیل می‌دهد که البته در مقایسه با سال گذشته شاهد کاهش محسوسی در این بخش نبودیم. امسال قیمت‌ها به‌ویژه در بخش میگو از افزایش برخوردار بوده، زیرا میگو کالای لوکس محسوب می‌شود و ممکن است مردم قدرت خرید بالایی نداشته باشند. تقاضا در سال جاری به سمت کشورهای جنوب شرقی آسیا رفته است و مردمان اروپایی با کاهش قدرت خرید روبه‌رو بوده‌اند. در سال گذشته قیمت میگو بالا نرفته بود، اما در سال جاری قیمت این محصول از رشد مناسبی برخوردار بود که این امر به نفع تولیدات ایرانی نیز هست.

منبع: ایانا

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

خبرنامه

سنجش رضایت مشتری

پیشنهاد فروش به مازند قوطی

رتبه الکساپست الکترونیک:

info@mazandcan.com

mazandcan@gmail.com

خبرنامه 

تماس با ما

تلفن: 35722830-011

فكس: 35722831-011

همراه: 6244-730-0911

همراه: 1510-220-0910

همراه: 2025-220-0910